Genel Kültür

Desert Eagle (Çöl kartalı) Özellikleri ve Gerçekler

Tarafından yazılmıştır admin

Amerikalı tasarımı, İsrail yapımı yarı-otomatik bir tabancadır. 357’lik, 41’lik, 44’lük, 440 Cor-bon ve 50 AE kalibrelik mermi kullanan modelleri bulunur. 357 kalibrelik versiyonu 9,41’lik ve 44’lüğü 8, 440 Cor-bon ve 50 AE (Action Express) kullanan modeli de 7 mermi alır.

Ağırlığı, büyüklüğü, tasarım zayıflıkları, dayanıksızlığı nedeniyle hiç bir ordu ve polis gücü tarafından kullanılmayan, spor ve koleksiyon amaçlı bir silahtır.Şekli ve abartılı büyüklüğü, onu kotu aksiyon filmlerinin vazgeçilmez silahı yapmıştır. Hiç bir taktik değeri yoktur.

Bu silahın dünyadaki en güçlü silah olduğunu sanan insanların baya bir artması üzerine açıklama ihtiyacı hissettim ki, bu silah uçaksavar mermisi atan bir füze değil, altıpatlar mermisi atan bir yarı otomatik tabancadır. o öve öve bitiremediğiniz mermilerin aynısını yüzüne bakmadığınız toplu tabancalar da kullanmaktadır. ayrıca desert eagle, merminin namludan çıkış hızı olarak bir revolverden pek fazla üstün değildir. 357 magnum kalibreli 7 mermi alan bir revolveri rahatça taşıyabilirken, aynı kalibrede ve aynı kapasitedeki desert eagle’yi taşımakta çok zorlanırsınız. Hülasa desert eagle filmler ve medya aracılığıyla şişirilmiş bir üründür.

Yazar Hakkında

admin

2 Yorumlar

  • Admin bu silahtan sen hiç kullandı mı?Yada eline aldı mı?Yada beline takıp olup olmadığını test ettinmi,ne diye kendi fikrince sevmediğin bir tabancayı bizim fikirlerimize de karışıp yönlendirmeye çalışıyorsun,hem severim sevmem hem alırım kullanırım yada koleksiyona koyarım,yada alır modeli tipi çok hoşuma gidiyor çerçeve yapar odamın duvarına asarım,sanane arkadaş ben bunları yaparım yapmam sanane,ulan ben dahil bu silaha tutkusu olan herkes bu silahı milim milimine tanıyoruz zaten kalkıpta dıngırdayıp durma!!

    • “Ağırlığı, büyüklüğü, tasarım zayıflıkları, dayanıksızlığı nedeniyle hiç bir ordu ve polis gücü tarafından kullanılmayan, spor ve koleksiyon amaçlı bir silahtır.Şekli ve abartılı büyüklüğü, onu kotu aksiyon filmlerinin vazgeçilmez silahı yapmıştır. Hiç bir taktik değeri yoktur.”.

      Yaptığınız yorum zaten bu kapıya çıkıyor. Silah meraklısı ya da koleksiyoncusu olmanız silahi maksimum verime ulaştırır mı.
      Teşekkürler

Yorum Yap